השופט ארז פורת

תעודת זהות

שם:

השופט ארז פורת

תפקיד:

שופט בית המשפט המחוזי חיפה

שנת מינוי לעליון:

בוגר אוניברסיטה:

מועד פרישה:

תפקידים נוספים היום:

שנת מינוי לנשיא עליון:

תפקיד קודם:

התמחה בפרקליטות הצבאית. בתפקידו האחרון כיהן כסגן פרקליט פיקוד הצפון. כיהן כשופט צבאי ביחידת בתי הדין הצבאיים. בתקופה זו כיהן כנשיא בית הדין הצבאי של פיקוד הצפון וחיל הים, לאחר מכן כנשיא בית הדין הצבאי של זרוע היבשה ופיקוד הדרום. בשלוש השנים האחרונות לכהונתו כשופט צבאי, כיהן כשופט של בית הדין הצבאי לעירעורים.

השופט ארז פורת

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

דברים נוספים שכדאי להכיר:

הרכב השופטים, בראשות השופט סולברג, החמירו את עונשו מ-20 חודשי מאסר שגזר עליו המחוזי ל- 32 חודשים, וביקרו את החלטת שופט המחוזי ארז פורת שהקל עם המורשע בטענה ש"עבר צינתור ב-2012 ושני הוריו חולניים".

בחודש נובמבר 2021 גזר פורת 11 חודשי מאסר בלבד על תושב חיפה שהניח מטען בביתו של סוחר סמים בעיר, על אף שהמדינה ביקשה 8 שנות מאסר.

עונש קל למתפרע מ"שומר החומות" שהורשע בחמש עבירות בית המשפט המחוזי בחיפה גזר פחות משלוש שנות מאסר על ערבי בן 20 מעכו, שהורשע והודה בחמש עבירות לאומניות-גזעניות שונות במהלך פרעות "שומר החומות"

במחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה ערערו אמש (שלישי) לבית המשפט העליון נגד קלות עונשו של נאשם שהורשע בהחזקת נשק ונידון לעונש של 10 חודשי מאסר בלבד. בשבוע שעבר פסק השופט ארז פורת מבית המשפט המחוזי בחיפה את העונש המקל בעניינו של אחמד קדורה, תושב נחף שבגליל שהחזיק ברשותו אקדח גלוק, תחמושת ואמצעי לחימה.

שופט בית המשפט המחוזי בחיפה ארז פורת יישר קו עם מוסד הסולחה בחברה הערבית, וגזר אתמול (ה') עונש מאסר ברף התחתון ביותר נגד ארבעה צעירים מטמרה שביצעו לינץ' בשיר אלקלעי, תושב מצפה־אבי"ב, במהלך הפרעות במאי אשתקד. הסכם הסולחה, שנערך באופן תקדימי בין נפגע יהודי לתוקפיו הערבים, התקיים במקביל למשפט שניהלה המדינה נגד הפורעים.

פסקי דין של השופט ארז פורת:

שופטים נוספים:

[שופט בבית המשפט העליון]

[שופטת בפועל ורשמת בית המשפט המחוזי מרכז לוד]

[שופט בית המשפט המחוזי ירושלים]

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

חתמו על עצומה לאיזון בג"ץ

דילוג לתוכן