שופטת בית משפט השלום בחיפה, טל תדמור-זמיר גזרה עונש מקל לפורע הערבי הראשון שהורשע במהומות בעכו במהלך פרעות תשפ"א

הציטוטים מתוך כתבה של העיתונאי יאיר קראוס מעיתון מקור ראשון בנושא

לגזר דין > לחצו כאן

שופטת בית משפט השלום בחיפה, טל תדמור-זמיר, גזרה  14 חודשי מאסר על זכרייה מאדי (19) בגין ביצוע עבירות ביטחון חמורות בזמן מבצע שומר החומות בחודש מאי. כמו כן עלה כי זכרייה שהיה במעצר בית בדין תיק פלילי אחר בעת הפרעות האלימות ברחובות עכו, הפר את תנאי שחרורו וכעת גם מרצה עונש של 12 חודשי מאסר בגין הרשעתו הקודמת. למרות האישומים החמורים, מאדי, שעצור עד תום ההליכים כבר יותר ממאי, עשוי להשתחרר בקרוב בחלוף תקופת מעצרו ובניכוי שליש כמקובל.

השופטת תדמור-זמיר קבעה בהחלטתה כי אין להתייחס לשני האירועים שבהם לקח חלק מאדי כאירוע אחד ובגין שניהם ייגזרו עליו כאמור רק 14 חודשי מאסר, שאת מרביתם ריצה עד כה. כמו כן, גזרה עליו 6 חודשי מאסר על תנאי, ללא קנסות או תשלום פיצויים לנפגעים. בהחלטתה הסבירה כי "לזכות הנאשם יש לשקול את הודאתו, שחסכה זמן שיפוטי יקר ואת הבעת הצער והחרטה על מעשיו". כמו כן, כתבה תדמור-זמיר שמשפחתו 'נורמטיבית', הוריו מחזיקים בערכים של כיבוד הזולת והמדינה והביעה אמפתיה לאמו וציינה כי "אך דומה כי עמדתה הנאורה והליברלית לא חלחלה די לנימיו של בנה".

במהלך הדיונים בטיעונים לעונשו של מאדי התברר כי השופטת תדמור-זמיר גזרה בסוף נובמבר אשתקד 6 חודשי מאסר בלבד על אחמד איימן (18) שירה על שוטרים 2 זיקוקים במהלך התפרעות המונית במבצע שומר החומות בעיר שפרעם. איימן התנגד באלימות למעצרו והביא לפציעת שוטר והודה בעסקת טיעון בסעיפי האישום של מעשה פזיזות ורשלנות באש והפרעה לשוטר. בפרקליטות דרשו להטיל עליו 12-24 חודשי מאסר והסבירו כי יש להעלות את רף הענישה בעבירות אלו כדי לגבות את השוטרים.

 

שופטים קשורים:

[סגנית נשיא בית משפט השלום חיפה]

פסקי דין נוספים:

(מיעוט) ביטול הריסת דירה של המחבל שפצע שוטר אחד באורח אנוש ושוטר נוסף באורח קל. בג"ץ 1653/24

20.3.24

(מיעוט) ביטול הריסת דירה של המחבל שרצח את לאה (לוסי) די ובנותיה, רינה ומאיה ז"ל. בג"ץ 788/24

11.2.24

(מיעוט) ביטול הריסת דירה של המחבל שרצח את בת שבע ניגרי ז"ל. בג"ץ 7553/23

21.11.23

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

חתמו על עצומה לאיזון בג"ץ

דילוג לתוכן